Bilder

Klubbmästerskapet

Jerry Nilsson Klubbmästare 2019

 

 

 

Kroppkaksrullet 2019

 

Singel SM Borgholm 2018

Svens mästare singel, Tommy Dahlgren, Grebbestad
2:a Jörgen Karlsson, Grebbestad

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3:a Ulf Nilsson, Borgholm
4:a Ingvar Nelson, Borgholm

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1:a B-Slutspelet Bengan Johansson, Borgholm

 

Nordiska Mästerskapet Landskrona 2018

1:a 2:a 3:a

 

Christer, Ulf, Ingvar vann hela tävlingen 7 vinster och 1 förlust
Bosse, Johan, Jim vann B-Slutspelet, 7 vinster och 1 förlust

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SM 2-Manna 2018

Christer och Ingvar vann

 

Jerry och David kom 2a
Sten och Göran kom 4a

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Landskamp mot Norge

Hela den Svenska Truppen
Från Borgholm: Rune, David, Jim, Johan, Eva, Ingvar, Bosse, Christer N, Birgitta, Bengt , Jerry

SM 3-manna Jönköping 2018

Svenska mästare från Borgholm Rune, Jerry och David
2:a Jörgen, Anders och Fredrik
3:a Tommy, Bente och Robin Grebbestad/Karlstad

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vinnare B-Final Ingvar, Bengt, Crister N, Borgholm
2:a B-final Tina och Birgitta
saknas gör Eva

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kroppkaksrullet 2018 Lottad 3-Manna

 

Bengt förklarar prick tävlingen
Christer N tog mest poäng på pricken

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hela 12 lag från Färjestaden och Borgholm
Härlig stämning och spännande macher

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vann gjorde laget med Lasse K, Storis och Rune K

 

Öland Open 3-manna 14-15 Oktober 2017

Vinnare Jonas, Sven-Olof, Joel Ödeborg
Jim, Johan och Jerry kom 2:A

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3:a Erling, Börje, David Borgholm
1:a B-Slutspelet Sten, Christer H, Sten-Åke

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2:a B-Slutspelet Håkan K, Kerstin, Lasse C Färjestaden
Vinnare av singel och total rankingen i Sverige 2017 Joel Häger Ödeborg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Klubbtävling med Färjestaden i 2-manna 16 September 2017

10 lag från Borgholm 8 från Färjestaden
Gruppspelet

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Härlig vy en Lördag
Vinnarna Pelle R och Christer N

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Landskrona 3manna Nordic Open

 

Jerry, Jim, Johan tog sig till kvartsfinal i A-slutspelet
Ingvar, Eva, Bengt tog sig till kvartsfinal i A-slutspelet

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lajen, Christer, Rune kom 2a i B-slutspelet
Bosse, Robin, Håkan stod som vinnare i B-slutspelet

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nilsson Open 4-manna Strömstad

Rune, Bengt, Gunn och Johan tog sig vidare till A-slutspel
Ingvar,Eva Christer och Jim tog sig till semifinal

Bengt Johansson valdes till förbundskapten
Göran spelade med W-Hanninge

Rune Karlsson siktar in sig

 

Vinnarna i vår egen tävling i februari 2016.